Několik důvodů, proč si nikdy nepůjčovat od rodiny

Peníze kazí charakter a kazí vztahy. Jen si to vezměte, když někdo vyhraje v loterii větší částku, než je pár tisíc. To se hned sleze vzdálených příbuzných, kamarádů, nedávno objevených bratrů a sester, kteří by si rádi půjčili. A co jim chcete říct na věty typu: „A vždyť tě pár tisíc nezabije“? No třeba to, že ano, zabije. Rodině se nepůjčuje, rodině se dává, když už to tedy musí být. Je to jednodušší a vy si nebudete dělat naděje, že vám to někdy vrátí. A pokud si chcete od někoho z rodiny půjčit? Ruce pryč od toho! Protože nikdy nevíte, co se stane a předpoklad toho, že rodina přeci nikdy ani špatným slůvkem o druhého nezavadí, se dá velmi lehce zbořit. Raději si proto skočte pro půjčku někam jinam, přeci jen, .
utrácení manželů.png

1) Riskujete špatné vztahy

Ať už je to vzdálený příbuzný nebo blízký, vždycky když se ocitnou ve hře peníze, kterých není nikdy dost, stane se něco, co pošramotí váš vzájemný vztah. Samozřejmě, jsou takové rodiny, kterým to problém nedělá, ale horší je, když oba dva mají málo a jeden druhému půjčí, to se potom jsou schopni otci se syny porvat. Raději se na celou tu věc vykašlete, i když sami příbuzní vám půjčku nabízejí. Zvláště, protože s rodinou se zkrátka smlouvy nesepisují – a tohle přesně může mít za následek to, že si každý začne domýšlet a přimýšlet.
peníze pro rodinu.jpg

2) Dalekosáhlé následky

Jestli si myslíte, že rodině vadit nebude, pokud se opozdíte se splátkou, tak to jste na velkém omylu. Koneckonců, peníze jsou peníze a rodina se také skládá jenom z lidí. Vy sice můžete mít určitý obrázek o tom, jak je každý super, realita však může být taková, že ani jeden z nich není zrovna andílek a rád vás povaří ve vlastní šťávě, pokud bude moci. Toliko víc, pokud se jedná o vzdálenou rodinu, kde přeci jen vazby nejsou tak silné. Může se tak lehce stát, že se už nebudete moci ani otočit na rodinné oslavě, aniž by si někdo něco nešpital.