Menopauza ani osteoporóza už nemusí být hrozbou

Mnoho žen v době menopauzy postihuje vznik osteoporózy. Riziku se nevyhne žádná z žen, stav je způsobem vlivem hormonů. Možná už vás to potkalo, jiné to teprve čeká, je ale dobré o potížích vědět co nejvíce a pokusit se riziko snížit na minimum a vzniku osteoporózy předcházet.

Osteoporóza je, zjednodušeně řečeno, řídnutí kostí, ztráta jejich pevnosti, ke které dochází vlivem nedostatku vápníku, fosforu i hořčíku. Při tomto onemocnění tak velmi často hrozí nepříjemné zlomeniny, které mohou člověka z běžného života vyřadit i na dlouhou dobu. Dá se pak říci, že nemoc přímo ovlivňuje i kvalitu života ženy. Nejvyšší riziko hrozí od 50 let.

Za vše může estrogen, kterého mají ženy po menopauze méně. Právě on ovlivňuje množství potřebných látek a minerálů pro stavbu kostí. Čím je ho méně, tím méně potřebných látek v těle zůstává.

Mezi další rizikové faktory vzniku patří především:

· Nízká váha
· Alkoholismus a kouření
· Nedostatek pohybu
· Nezdravá a nevyvážená strava
· Kofein, který sám o sobě odvápňuje organismus

Nečekejte, až bude pozdě

Mnohdy si ale člověk uvědomí, že se něco děje, až když je pozdě. Je tedy mnohem lepší nečekat na jakékoli příznaky osteoporózy a začít bojovat včas. Kromě pravidelného pohybu, zdravého životního stylu a vyvážené stravy, můžete ještě použít speciální přípravek .

Menox 45 je speciální doplněk stravy určený především ženám na prahu menopauzy. Napomáhá bojovat proti osteoporóze s využitím výtažků peruánské rostliny Maca, ta totiž obsahuje velmi vysoký podíl vápníku i dalších potřebných minerálů. Do těla ho tak dostanete mnohem více, čímž se kompenzuje jeho nedostatek vlivem hormonů. Navíc však podporuje produkci estrogenu, která se vlivem menopauzy snižuje.

Chcete-li tedy proti osteoporóze bojovat prevencí, začněte s užíváním přípravku v čas a doplňte o zdravý životní styl. Snížíte tak riziko vzniku nemoci na minimum.