Jak se zviditelnit ve svém podnikání


Určitě máte nějakou svou malou firmu, nebo nabízíte služby a dáváte tomu celé své srdce a svůj čas. Ale výsledky jsou mizivé, jelikož o vás zrovna moc lidí neví. Napadá vás, jak se zviditelnit prostřednictvím reklam. ty jsou ale příliš drahé, a ne vždy plní svůj účel. Proto si tedy ukážeme pár kroků, jak se alespoň pokusit o zviditelnění vašeho podniku.

jednání mužů

Nasbírat kontakty

Pro každého z nás ať už podnikáme nebo ne, je důležité mít kontakty. Jsou to zejména naši přátelé, rodina a přátelé jejich přátel. Toto je první krok, jak dát alespoň malému okruhu lidí kolem nás vědět, že jste tu a připraveni jim nabídnout vaše služby. Přátelé a rodina se o vás budou zmiňovat a vy tak budete od každého nového zákazníka poslouchat, jak vás jim někdo doporučil. To zní snadně že? Samozřejmě pouze okruh přátel nám nemůže vyplnit všechny zákazníky

Založit si web/stránku

Tento krok je hodně důležitý. Pokud někdo bude vyhledávat na internetu služby, které nabízíte, pomocí vašeho webu nebo sociálních sítí o vás budou vědět. Nejste profesionál ve tvoření stránek? Nevadí, je zde mnoho možností, jak si nechat stránku zhotovit přesně podle vašich představ.

Sociální sítě vám pomohou v rozkvětu stejným způsobem. Když někdo bude sledovat vaši stránku třeba na facebooku, ostatní jeho přátelé to uvidí. Je to něco jako se sbíráním kontaktů jen ve větším měřítku.
bussiness tým

Pořádejte akce!

Můžete uspořádat různé menší akce, které přilákají více lidí. Například, pokud prodáváte třeba květiny, můžete nabídnout, že když si koupí jednu květinu určitého druhu, dostanou druhou zadarmo, nebo se zapojí do soutěže o kytici. Variací, jak udělat vaše podnikání zajímavější je nespočet.

Stačí na to mít dostatečnou fantazii, a hlavně je potřeba chovat vnitřní lásku k tomu, v čem podnikáte. Pokud cítíte, že to, co děláte není zrovna to pravé ořechové, měli byste ukončit svou činnost a zkusit něco jiného, co vás bude naplňovat. Ale Ať už podnikáte v čemkoliv a baví vás to, určitě neváhejte se co nejvíce zviditelnit nejen u lidí kolem vás.