Dopřejte si mořskou vodu u sebe na zahradě

V parném létu není nic lepšího než si dát pár temp ve vlastním bazénu. Ne každý si to ale může dopřát, a to i když bazén vlastní. Hlavně lidí, kteří trpí různými kožními poruchami, například lupenkou, mají problém si koupání v bazénu užít. Problémem nespočívá ani tak z obavy z nakažení ostatních, lupenka není rýma, ale v dezinfekci. Ta má většinou podobu chlorovaných tablet, které nejsou příliš šetrné k lidské pokožce. Chlór je skvělá dezinfekce, ale pokud má někdo citlivější nebo nemocnou kůži, příliš jí to nesvědčí.
kloubouk na obličeji

Naštěstí existují i jiné typy dezinfekcí, které se dají použít, jsou však často až příliš drahé. Řeč je hlavně o přípravcích, které fungují na bázi kyslíku. Ty jsou také poměrně efektivní, stejně jako chlór, ale na to, aby účinkovali tak jak mají, je nutné použít větší množství, a to není zrovna nejlevnější záležitost. O něco levnější je použití mořské bazénové soli, která sama o sobě působí jako dezinfekce, ale zároveň je i velice léčivá a prospívá jak normální zdravé pokožce, tak i té nemocné.

Bohužel sůl jako taková nestačí, aby mohla skutečně zastat dezinfekční přípravky, je nutné pořídit do bazénu navíc solmizační jednotku, což ale není zrovna levná záležitost. Tato jednotka se postará o rozpuštění soli ve vodě, díky čemuž se vytvoří i menší množství chlóru, který všechny nepřátelské bakterie a řasy zlikviduje. Ano, i v tomto případě bude ve vodě přítomen chlór, ale v daleko nižší koncentraci, což eliminuje jeho dráždivé účinky, ale zároveň ponechá ty dezinfekční.
bíložluté květy

Lupenka je velice nepříjemné onemocnění, zvláště, pokud se rozšíří na větší části těla, ale lidé, kteří jí trpí, si nemusí odpírat radosti typu koupání se v bazénu. Je však důležité, aby byl bazén vyčištěný nedráždivými látkami, například mořskou solí. V takovém případě je voda nejen vhodná, ale dokonce i léčivá a prospívá jak jedincům s dermatologickým onemocněním, tak i zdravým lidem.