Věci, kterých se doma jednou provždy zbavte

Máme tak pro Vás soupis věcí, u nichž byste měli velmi pečlivě zvážit, zda je skutečně ještě někdy využijete (ať již za jakýmkoli účelem), nebo zda Vám doma jen zabírají místo a padá na ně prach.
 
K těm nejhlavnějším jsme se rozhodli zařadit tyto:
·         Plastové kelímky – tyto za účelem nejrůznějšího dalšího využití (na úschovu drobností, pro výrobu domácích zmrzlin a podobně) schovávají hospodyňky snad po celém světě. Není však nutné stohovat jich doma desítky, zejména proto, že sami vidíte, že neustále přibývají. Proto je raději roztřiďte a recyklujte. Na další užití si jich ponechejte jen malé množství.
kelímek s kávou
·         Výtvory již dospělých dětí – podobné vzpomínky bývají krásné a mají svou sentimentální hodnotu. Pokud Vám však Váš potomek na střední škole nesestavil noční lampu v provedení, za které by se nemusel stydět nejeden bytový designér, je na čase se jich zbavit, když je dětem přes dvacet let.
·         Fotky, na nichž není nikdo a nic k rozeznání – v rámci šetřivosti a ohleduplnosti k životnímu prostředí jste dodneška nevyhodili fotografie vyfocené starým nedigitálním fotoaparátem, které po vyvolání neslouží k žádnému vzpomínání, protože netušíte, co se na nich vlastně snažil autor zachytit? Nyní je ten správný čas. Ale v rámci udržitelnosti životního prostředí je raději zavezte do sběrného dvora namísto, abyste je házeli do komunálu.
·         Propisky bez tuhy – takové ty obalové materiály, do nichž si v rámci vzpomínek na staré dobré socialistické časy slibujete, že dokoupíte náplně. Možné je ta správná chvíle si přiznat, že k tomu ve skutečnosti nikdy nedojde. Vyhoďte je do kontejnerů na plast a začněte doma volněji dýchat.
propiska s víčkem
·         Mléčný chrup svých potomků – toto je obzvlášť zvláštní (a někdy dosti odpudivý) příklad hordaření nepotřebností. Vážně máte ten pocit, že si Vaše děti budou chtít prohlížet to, co jim doslova odpadlo od těla?
·         Audiokazety a videokazety – pokud nevlastníte přehrávač pro tato média, který je v bezvadném stavu či případně nemáte na videu zachycený porod vlastního potomky, tak kazety darujte či opět odvezte do sběrného dvora.
audio kazeta
·         Věci, o nichž nemá nikdo z rodiny tušení, kde se u Vás vlastně vzaly – takové ty tajemné drobnosti, o nichž netušíte, kde se vzaly a k čemu slouží. Pokud o nich podobné informace nemáte, těžko je dále užijete.
·         Věci vypůjčené a zapomenuté – tyto samozřejmě nevyhazujte a ni nedarujte třetí osobě. Jednoduše je vraťte původním majitelům, ať dělají nepořádek doma zase jim (vzhledem k tomu, že je tak dlouhou dobu nepostrádali, zřejmě po nich zrovna netruchlí).