Dřevěné rolety vám nabízí dlouhou řadu výhod


Lidem, kteří mají svá domovní okna osazená dřevěnými roletami, se žije jednoznačně mnohem lépe. A jak by také ne, dřevěné rolety jsou sice o něco dražší, než třeba mnohé jiné stínící prvky, nicméně mohou vám toho nabídnout o mnoho více. A zdaleka nejde jen o jejich krásný, ušlechtilý vzhled, který sluší každému domu a pozvedne jeho vzhled o úroveň výš.
příborník v jídelně.jpg

A co vám tedy konkrétně mohou dřevěné rolety nabídnout?
Za prvé, dokonalou izolaci, a to jak v létě, tak v zimě. V létě k vám domů v žádném případě nepustí sluneční žár, který je tak obávaný. Nebudete tak muset svůj byt osazovat větrákem ani klimatizací, a přesto se budete cítit skvěle i při pobytu mimo vanu. Rolety totiž nedovolí slunci, aby váš byt rozpálilo, takže se v něm budete i za vysokých venkovních teplot cítit příjemně. Ovšem podobně skvělé izolační vlastnosti vám stejné rolety mohou nabídnout i v zimě. Pokud dojde na tuhé mrazy, tak díky roletám jednoznačně ušetříte peníze za vytápění, protože rolety teplo nepustí skrze okna ven a vy tak ušetříte.
Za druhé, jistě vás osloví i možnost sto procentního zatemnění, které vám žádné žaluzie nenabídnou. To potěší zajisté i ty, kteří mají ložnici v blízkosti pouličních svítidel a sní o nerušeném spánku.
Za třetí, díky roletám nemusíte o nerušeném spánku pouze snít i v případě, kdy pod vašimi okny vede rušná komunikace anebo třeba frekventovaný chodník. Rolety účinně tlumí i hluk, a to až o čtyřicet decibelů, což rozhodně není málo.
A za čtvrté, pokud se třeba obáváte bytových zlodějů, kteří vyhlédnuté domy a byty rádi navštěvují právě skrze okna, tak vám právě stažené dřevěné rolety mohou nabídnout spolehlivou bariéru, kterou žádný zloděj jen tak nepřekoná a raději si vyhlédne jiný byt.
vínové rolety.jpg
Určitě by se našly ještě další výhody, proč si pořídit dřevěné rolety, nicméně již tento uvedený výčet jasně hovoří o tom, že taková investice se vám jednoznačně vyplatí.